kapsułkarka domowej roboty (pdf)
wersja pdf
       
szukaj na psilosophy:  
   

Kapsułkarka domowej roboty

by

m@zatapec

Jest to opis budowy domowej roboty kapsułkarki. Przez wzgl±d na wysokie koszty kupnych kapsułkarek, sięgaj±cych ok. 60zł, przedstawiam tani i prosty sposób na wykonanie własnej kapsułkarki.

Nasza kapsułkarka składa się z 4 deseczek: (najlepiej użyć sklejki o grubo¶ci 10mm):
- podstawa o wymiarach 10x20 cm
- dwie ¶cianki 5x20cm
- wypycharka 8x20cm

W podstawie wiercimy otwory wiertłem o rozmiarze 8 (rozmiar dopasowany do kapsułek 00).
Odstępy pomiędzy ¶rodkami to 1,5cm w pionie i w poziomie. Pierwsze otwory znajduj± się ok. 2cm od krawędzi bocznej i ok. 3cm od krawędzi dolnej i górnej.

Po tym jak wywiercimy otwory, ł±cznie 50, przybijamy boczne ¶cianki do podstawy.

Następnie potrzebujemy folii samoprzylepnej, takie, z jakiej s± robione naklejki. Pół metra spokojnie wystarczy. Owijamy nasze deseczki foli± samoprzylepn± zaczynaj±c wpierw od boków. Następnie jednym kawałkeim od spodu podstawy, przez ¶ciankę, górę podstawy i kolejn± ¶ciankę. Jednym słowem naokoło. Koniecznie z jednego kawałka folii. Ważne jest to o tyle, iż nie pozostan± w ten sposób żadne szpary między deseczkami, w które mog± nam wpadać zmielone grzyby.

Teraz wycinamy dziurki w folii w miejscach otworów na kapsułki.

Następnie przybijamy cztery pineski (takie jak na obrazku) które będ± umożliwiały wci¶nięcie całych kapsułek w otwory w podstawie.

Pozostaje już tylko ładnie okleić foli± samoprzylepn± ostatni± deseczkę służ±c± jako wypycharka kapsułek. Kiedy napełnimy kapsułki proszkiem, wsuwamy wypycharkę pod podstawę kapsułkarki, co spowoduje że kapsułki wyskocz± do góry.

Nie musicie się przejmować wycięciami naklejek w otworach, możecie naci±ć zwykły krzyżyk, a i tak kiedy włożycie kapsułkę będzie ona idealnie wpasowywać się w otwór. Pamiętajcie, wiertło 8 pasuje idealnie do kapsułek o wymiarze 00.

Jeszcze jednym ważnym przyrz±dem w naszej kapsułkarce jest ugniataczka. Prosty pojedynczy ugniatacz możemy zrobić z drewnianego pręta (można go nabyć w sklepach budowlanych) o ¶rednicy 8mm. Przycinamy go do odpowiedniej długo¶ci i szlifujemy odrobinę końcówkę aby łatwiej nam wchodziła do kapsułki.

To wszystko!! Miłego kapsułkowania!!
szukaj na psilosophy:  
 
Odsłon
od 08.10.2008komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze

k o m e n t a r z e

 
 

każda kapsułka mie¶ci 0,5g suszu, więc wedle woli. 4-5 kapsułek wystarczy dla pocz±tkuj±cego podróżnika.

m@zatapec
09.10.2008 20:39:00

 
 
 
 

Wypas maszynka :) ile takich kapsułek trzeba łykn±ć?

Cez4R
09.10.2008 18:40:37

 
 
 
 

To jest do grzybow czy do palenia??

pzdR!

Ziomu¶
11.10.2009 17:03:19

 
 
 
 

jaki rozmiar kapsułki

aaa
03.02.2011 23:52:53

 
 
. .twój komentarz :

nick / ksywa :komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarze komentarzePoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2022